Успішний монтаж автоматики для розпашних воріт потребує правильного розведення кабелів до , що є важливою складовою підготовки. У цій статті ми розглянемо загальні вимоги до цього процесу.

 

1. Живлення двигуна 

Для підключення двигуна, який буде рухати стулку необхідно підвести кабель живлення від загальної електромережі дому. Найкраще для цього використовувати трьохжильний ПВС кабель, оскільки він може витримувати потрібні навантаження і при цьому має достатню гнучкість, що спрощує монтажні роботи. Діаметр січення проводу повинен бути 1,5 мм².

Для того, щоб уникнути можливих механічних пошкоджень або потрапляння вологи, його рекомендується помістити в пластикову або металопластикову трубу.

Автоматика для відкатних воріт Nice Run 2500: продаж, ціна у Львові.  Автоматика для воріт від "Ворота Автоматика України "ВАУ Ворота"" -  867057652

 

2. Живлення сигнальної лампи

Сигнальна лампа - це додатковий елемент автоматики для розпашних воріт. Вона попереджує про відкривання або закривання воріт за допомогою миготливих сигналів. Це особливо важливо в темний час доби і допомагає іншим учасникам дорожнього руху зрозуміти, що ворота почали рухатись.

Для ефективного функціонування сигнальної лампи вона повинна бути встановлена на достатній висоті та в хорошо видимому місці.

Для підключення, від блоку керування проводимо двожильний кабель зі січенням 0,5 мм².  Однак, деякі сигнальні лампи містять антену в своїй конструкції, і для підключення такої лампи краще використовувати чотирьохжильний кабель із січенням 0.5 мм².

 

3. Фотоелементи безпеки

Фотоелементи або датчики безпеки - це пристрої які допоможуть запобігти нещасним ситуація, таким як травми людей тварин або пошкодження вашого майна, які можуть виникнути при закриванні чи відкриванні відкатних воріт. Якщо на шляху воріт буде якась перешкода, то ворота просто зупинять свій рух.

Принцип їх роботи полягає в тому, що є пара фотоелементів ближній та дальній, ближній випромінює сигнал, а дальній, що розташований навпроти його приймає. Якщо між ними з'являється якась перешкода, цей сигнал відбивається і фотоелементи передають цей сигнал на блок керування, який зупиняє рух двигунів.

Для підкючення ближнього фотоелемента слід використовувати чотирьохжильний кабель із січенням 0.5 мм², для дальнього фотоелемента - двохжильний із січенням 0.5 мм².

Існують фотоелементи, які мають один пристрій, що випромінює та вловлює промінь, відбитий від рефлектора, що встановлений на протилежному стовпчику. Якщо використовується такий фотоелемент, достатньо підвести чотирижильний кабель із січенням 0.5 мм² до єдиного датчика.

 

На фотографії внизу зображено схему підключення всіх елементів автоматики для відкатних воріт та типи кабелів, які ми рекомендуємо використовувати.

 

1 - Живлення двигуна Кабель 3 х 1.5 мм 2 - Сигнальна лампа Кабель 4 х 0.5 мм
3 - Ближній фотоелемент Кабель 4 х 0.5 мм 4 - Дальній фотоелемент Кабель 2 х 0.5 мм