Або декілька секретів, Як придбати надійні ворота і зекономити до 25% від їх вартості
Якщо у вас під час вибору автоматичних гаражних воріт виникають різного роду питання, це цілком нормально. Адже така конструкція — то не звичайна дерев’яна брама на чотирьох завісах із замком-колодкою, а складний багатофункціональний механізм.
Ми розробили цю інструкцію, щоби ви знайшли вичерпні відповіді на всі питання. Хочете визначити найоптимальніший для себе тип конструкції? Бажаєте самостійно підібрати необхідні ворота? Проблеми з автоматикою? Не знаєте як встановити гаражні ворота своїми руками? Відкинути паніку! Цей посібник допоможе розібратися в загальних характеристиках усіх гаражних воріт.
Навчитеся розрізняти важливі нюанси в системах автоматизації, а такі вирази як “ригельний замок” та “торсіонно-пружинний механізм” вже не ставитимуть вас у ступор.
Отож, якщо шукаєте більше інформації з цієї тематики — ви потрапили в правильне місце, ласкаво просимо!
Ознайомлюйтеся, зберігайте, клікайте на посилання, словом, користуйтеся на здоров’я.
Термінологія і визначення
Комплектуючі (комплектувальні) — це необов’язкові допоміжні змінні елементи конструкції, якими ворота доповнюють додатково.
Механізм балансування — це пристрій, що компенсує вагу воріт, щоби під дією сили тяжіння вони не впали донизу і їх можна було підняти однією рукою.
Направляючі (напрямні) — це опорні рейки, якими плавно і практично безшумно ковзає механізм під час відкривання й закриття воріт; належать до елементів фурнітури.
Опір теплопровідності — це можливість поверхні протидіяти поширенню тепла.
Привід воріт — це сукупність деталей і пристроїв, призначених для підйому та опускання ворітного полотна.
Сендвіч-панелі — (з англ. sandwich – багатошаровий бутерброд) це тришаровий будівельний виріб, який використовують для захисту приміщень від атмосферних впливів. Складається з двох металевих листків, між якими розміщений утеплювальний наповнювач.
Фурнітура — це обов’язкові складові конструкції, призначені для її правильної експлуатації.
Сфера застосування Секційних Гаражних воріт
За сферою вжитку виділяють 2 типи гаражних воріт:
- побутовий;
- промисловий.
Побутові ворота обирають для особистого користування в підсобних приміщеннях, коли впродовж доби здійснюється не більше 4 циклів підйому-опускання. Що це за цикли такі? Пояснюємо.
1 відкриття і 1 закриття воріт = 1 цикл
Тобто, якщо зранку ворота відчинили, вигнали з гаража автомобіль, зачинили, поїхали на роботу, а ввечері провели аналогічну маніпуляцію у зворотному напрямку, то Вам потрібні саме такі “домашні” ворота.
Промисловий тип застосовують на об’єктах, де колосальний людський трафік. Коли підйоми та опускання проводять N-ну кількість разів на день. Це можуть бути СТО, сільгосппідприємства, склади, заправки, пожежні частини та ін.
ВАЖЛИВО! Невеликі гаражні ворота і такого ж розміру ворота промислові суттєво відрізняються в ціні. Тому, щоб не переплачувати, це потрібно враховувати.
Характеристики секційних воріт
Що ж то за особливі властивості мають гаражні ворота, яких нема у звичайної дводверної брами? Тут є кілька важливих пунктів:
1) тепло- та шумоізоляція. Полотно воріт виготовляють із сендвіч-панелей, товщина яких становить від 40 мм і більше. Тобто, за опором теплопровідності вони відповідають цегляній стіні товщиною 55 см. Тришарова структура і герметичне стикування швів надає гаражу теплоізоляцію і захист від продування.
ВАЖЛИВО! Якщо товщина гаражних стін менше ніж 55 см, то купляти ворота завтовшки понад 40 мм — це як викидати гроші на вітер. В такому випадку опір теплопровідності брами буде вищим, ніж у стін. Говорячи простою мовою, втрата тепла через стіни буде більшою, аніж через сендвіч-панелі.
Шумоізоляцію забезпечують гумові ущільнювачі по контуру ворітного полотна. Вони додатково убезпечують гараж від протягів, пилу та дощової води.
2) Компактність. Секційні ворота ми відчиняємо перпендикулярно до підлоги — вниз і вверх, а не нарозхрист, як звичайну браму. Вони не потребують додаткового простору перед будівлею, тому можете їх сміливо встановлювати навіть на мінімальній ділянці. У випадку, коли гараж побудований впритик до проїжджої частини, саме підйомні ворота стануть найкращим функціональним рішенням. Їхня експлуатація ніяк не перешкоджатиме дорожньо-транспортному рухові.
3) Безпека.
-
Наші ворота оснащені пристроєм блокування полотна на випадок, коли зловмисники намагатимуться його піддомкратити.
-
Якщо є додатковий вхід у приміщення, то всі замки й системи блокування містяться всередині гаража. Тому механічно відімкнути браму ззовні неможливо.
-
Є дві спеціальні системи убезпечення від механічних пошкоджень, яких можуть завдати ворота. Перший — це захист від падіння ворітного полотна, а другий — захист проти защемлення пальців.
4) Довговічність Якщо порівняти зі звичайною залізною брамою, яку корозія з’їдає вже за кілька сезонів, то секційні гаражні ворота залишаються в незмінному стані упродовж багатьох років. Спеціальне покриття панелей захищає браму від зовнішніх впливів, тому виробники сміливо обіцяють 17 років гарантії.
Конструкція секційних воріт
Ми вже розібрали типи, характеристики та сферу вжитку гаражних воріт. Зараз розглянемо глибше що ж то за фрукт такий “секційні ворота” і з чим його їсти.
Це прямокутна конструкція, що складається горизонтальних секцій – панелей. Вони з’єднані між собою шарнірами зі спеціальними ущільнювальними прокладками. Це полотно спеціальними напрямними рейками підіймається у підстельовий простір, а потім тим же шляхом опускається донизу. Також тут важливу роль відіграє механізм балансування. Він бере на себе весь удар – компенсує вагу воріт, щоб користуватися ними було легко.
Піднімні ворота складаються з таких елементів:
- панелі;
- механізм балансування;
- напрямні та фурнітура.
Керувати секційною брамою ви можете як вручну, так і за допомогою автоматичної системи. В разі ручного (механічного) управління треба взятися рукою безпосередньо за ручку воріт і підняти вверх чи потягнути донизу. При використанні автоматичного приводу достатньо натиснути відповідну кнопку на пульті дистанційного керування. Автоматика дозволяє відчиняти гаражні ворота не виходячи з автівки.
ВАЖЛИВО! Коли зникне електрика, ви зможете легко перейти з автоматичного приводу в ручний.
Механізми балансування ваги воріт
Що таке механізм балансування? Це спеціальна конструкція, що допомагає вам легко підняти важку браму однією рукою, коли другою тримаєте пакети з продуктами, і не думати, щоб ворота часом не зірвалися з найвищої точки вам на голову.
Механізм балансування буває 2 типів:
- Торсіонно-пружинний. (Увага! Доплата) Це вал, до якого кріпиться одна чи дві пружини, накручені на певну кількість обертів. Під вагою полотна пружини розкручуються, а скручуються назад при його піднятті вверх. Цей вид механізму можна використовувати як в побутових, так і в промислових воротах, а його циклічність становить від 25 до 100 тис.
- Пружинний механізм. Це 2 пружини, що підчас відкривання воріт розтягуються, а стискаються — при закритті. Цей механізм має менший ресурс експлуатації — до 15 тис. циклів, тому його треба використовувати на невеликих за площею побутових воротах: від 270 до 350 см.
Направляючі та фурнітура гаражних воріт
Напрямні (направляючі) – це металеві рейки, якими рухається механізм при піднятті та опусканні ворітного полотна. Вони є одними з головних деталей конструкції воріт.
Напрямні (направляючі) є двох видів:
- вертикальні, що кріпляться до стіни;
- горизонтальні, кріпляться до стелі.
Більшість виробників виготовляють напрямні для побутових воріт з оцинкованого металу завтовшки 1.5 мм. Але є винятки, де товщина металу направляючих становить 1-1.2 мм.
В промислових воротах товщина металу направляючих сягає 2мм.
ВАЖЛИВО! Щоби конструкція воріт працювала чітко, як механічний годинник, необхідно напрямні (направляючі) міцно й надійно зафіксувати. Навіть при незначному послабленні кріплення порушується геометрія воріт (зникають прямі кути). Ця деформація спричиняє швидке зношення фурнітури, і під час руху полотна супроводжується сторонніми звуками.
До фурнітури належать:
- проміжні завіси
- завіси з роликами
- кронштейни та кріплення
Зазвичай, їх роблять з металу такої товщини, якими завтовшки є напрямні. Але бувають і винятки.
ВАЖЛИВО! Деякі непрофесійні продавці відверто брешуть клієнтам, що Alutech Prestige комплектовані направляючими та з нержавіючого металу. Насправді, вони оцинковані. Всю інформацію можете знайти на офіційному сайті компанії Алютех.
Панелі для секційних гаражних воріт, які кращі?
Ворітне полотно виготовляють зі спеціального багатошарового матеріалу — сендвіч-панелей. Вони міцні, довговічні й добре стримують тепло всередині приміщення.
Товщина панелей для секційних воріт пропонується в таких варіантах:
- 40 мм. Такі панелі відповідають європейським стандартам. Ворота цієї товщини за опором теплопровідності цілком підходять для наших кліматичних умов.
- 45 мм. Ці панелі пропонує Aluteсh в ексклюзивній серії “Prestige”, що підходять для суворих кліматичних умов. Для наших широт вони не мають жодних енергоощадних переваг над панелями 40 мм.
- 60-80мм. Застосування таких панелей є доцільним в морозильних камерах та інших приміщеннях, де існують суворі вимоги до енергоефективності. Ворота з панелями 80мм в нашому асортименті представлені виробником Ryterna (Литва)
Щоб ви могли самостійно визначити необхідну товщину панелей стосовно стін свого гаража, тримайте формулу рівнозначності опору теплопровідності панелей відносно цегляної стіни:
- панель 40 мм = стіна 55 см
- панель 45 мм = стіна 60 см
- панель 60 мм = стіна 75 см
- панель 80 мм = стіна 95 см
ВАЖЛИВО! Аби тепло не втрачалось через стіни й дахове перекриття, теплоізоляція стелі та стін має відповідати опору теплопровідності воріт, .
Ось ще кілька важливих характеристик панелей:
- Зовнішні металеві пластини мають товщину в середньому 0,4 -0,75 мм. А також багатошарове покриття (ґрунтувальний + цинковий + поліуретанова фарба + поліамідні частки ПУР-ПА), що убезпечує саму панель від атмосферного впливу та корозії.
- Внутрішній поліуретановий наповнювач надає гаражу тепло- та шумоізоляцію. Він буває різним за щільністю: від 46 до 65 кг/кв.м.
- В усіх виробників можливі типи поверхонь, структури і кольори покриття — приблизно однакові.
- У панелях є система, що унеможливлює прищемлення пальців.
- Для чіпкого з’єднання піни зі сталевими листками використовують адгезійний лак.
- Щоби за нагрівання воріт на сонці панелі не розшаровувались, виробники продумали спеціальний механізм зчеплення зовнішнього та внутрішнього металевих листів.
Ви можете замовити панелі з покриттям двох видів: фарбою і ламінуванням. Можете обрати будь-який колір, або ж навіть нанести на ворота зображення. Так-так, ви все вірно зрозуміли. Тепер на ворітному полотні можна видрукувати все, чого може забажати ваша фантазія чи дизайнерський проект. Якщо бажаєте вживу поглянути на цей витвір мистецтва, в нашому офісі якраз представлений зразок воріт з друком на панелях. Запрошуємо!
ВАЖЛИВО! За пофарбування згідно з колірною картою RAL чи друк індивідуального зображення на панелях додаткова доплата від 20Є за кв.м.
Перелік стандартних кольорів у кожного виробника різниться, проте у палітрах кожного з них можете зустріти такі тони:
- білий;
- коричневий;
- антрацит;
- дуб;
- золотий дуб;
- темний дуб;
- горіх.
Всі інші відтінки панелей належать до нестандартних кольорів.
ВАЖЛИВО! За нестандартні тони передбачається доплата.Щоб замовити необхідний колір, слід вказати його номер згідно карти RAL, і впродовж місяця будуть виготовлені панелі в потрібному Вам тоні.
Чи належить бажаний відтінок до переліку стандартних потрібно дізнаватися безпосередньо у консультанта.
Розрізняють сендвіч-панелі за видами і типами поверхонь. Також у різних виробників ви можете зустріти неоднакові назви ідентичних панелей. Оскільки ми співпрацюємо з 5-ма виробниками, то використовуємо такі універсальні терміни:
- вузька вагонка (смужки заввишки 10 см) 2-х різновидів
- широка (полоса) смуга з центральним пазом;
- суцільна гладка;
- тафля (фільонка);
- хвиля.
Поверхня сендвіч-панелей у секційних воротах має різну структуру:
- гладка;
- wood grain (імітація дерева);
- stucko (імітація апельсинової шкірки).
ВАЖЛИВО! В кожного виробника існує перелік стандартних типів панелей і структур покриття, які можна придбати без доплати. Ви можете звернутися до наших менеджерів і вони підберуть Вам варіант з потрібним кольором і типом панелі по базовій вартості без доплати.
Ущільнення
Щоб підйомна брама герметично прилягала до гаражного прорізу і не пропускала пил і холод, виробники встановлюють в ній ущільнювачі. Що вони таке? Це еластичні гумові планки, стійкі до морозу та ультрафіолету. Виготовляють їх з EPDM – етилен пропіленового каучуку.
Ущільнювачі є двох типів:
- міжпанельні. Їх монтують між прилеглими панелями, щоби крізь шпарини не потрапляла до приміщення дощова вода, пил і холод.
- Контурні. Це спеціальні ущільнювальні планки, які встановлюють зверху на напрямних та по контуру воріт.
ВАЖЛИВО! Щоби ущільнювач при зачинених воротах добре прилягав до підлоги, не пропускав бруд і холод, вирівняйте підлогове покриття перед монтажем брами.
Додаткові елементи: ригельні замки, вікна, хвіртки (калітки)
До своїх воріт можете підібрати низку додаткових аксесуарів.
Перший – це ригельний замок. Він складається зі сталевого корпуса та замкового механізму зі стрижнем з виїмками. Замикається ця диво-конструкція спеціальним ключем і діє за принципом засува. Хитрість в тому, що замикання відбувається не тільки зсередини, а і ззовні. Чи потрібен вам ригельний замок? Однозначно так, якщо у ваш гараж немає додаткового входу.
ВАЖЛИВО! Якщо у гаражі додатковий вхід є, то немає сенсу використовувати ригельний замок, оскільки поставити двері на засув можна і зсередини. І такий варіант є дешевшим і ефективнішим з точки зору безпеки.
Наступний додатковий елемент – електромагнітний замок. Це такий же ригельний замок, тільки на пульті. Керувати ним ви зможете за допомогою настінної кнопки або дистанційно з пульта. Недолік – повна залежність від світла. Тому в нашому випадку його не дуже зручно використовувати через часті відключення електропостачання. Бо в разі чого доведеться брати до рук лом.
Секційні ворота можуть бути не тільки суцільним полотном з панелей, в них ще можна вмонтувати вікна. Це конструкція з прозорого ударостійкого матеріалу. Вона добре зберігає тепло і максимально безпечна, оскільки там немає скла. Крізь вікна до гаража проникає природне світло, тому вони економлять витрати на електрику.
Якщо ви хочете впустити у свій гараж максимально природного світла, встановіть у ворітне полотно замість сендвіч-панелей панорамну панель. Це склопакет з полімерних конструкцій на алюмінієвому каркасі, розділений перегородками.
Другим функціональним отвором в гаражних воротах є хвіртка. Її встановлюйте якщо треба часто заходити в гараж, додаткового входу немає, а підіймати й опускати ворота зайвий раз не дуже охота. Щоб встановити хвіртку, гаражна брама має бути не менше 2 метрів заввишки. Відкривається калітка як всередину, так і назовні, а висота порогів варіюється від майже плоского і до 145 мм.
Мінімально допустимі розміри для встановлення гаражних воріт
Під час планування установки секційних воріт, одним з питань, що вас турбуватиме, стане “Чи підійдуть розміри мого гаража для підйомних воріт?” Авторитетно заявляємо – підійдуть. Чітких норм щодо цього приміщення немає, проте є певні рекомендації:
-
Ширина прорізу повинна перевищувати ширину автомобіля на 60-80 см.
-
Висота отвору на 20-30 см має бути вищою, аніж транспорт.
-
Пристінки по обидва боки від прорізу потрібно робити від 12 см завширшки.
-
Притолока (перемичка) має становити від 8 см для ручного підйому, і від 12 см – для автоматичного.
-
Мінімальна глибина гаража має дорівнювати висоті прорізу. Це потрібно для того, аби ворота відчинилися повністю, а не вперлися у задню стіну.
-
Відстань між дахом автівки та стелею має бути від 20 см.
-
Відступ від дзеркал заднього виду до бокових стін слід робити від 25 см.
-
Проміжок між бампером і стіною повинен становити від 50 см.
Якось до нас звернувся замовник, у якого в гаражі не було притолоки, ні пристінок. Що ми зробили: на проріз нашили каркас зі спеціального профілю, облицьований лиштвами (наличниками). Називається цей тип монтажу вбудованим, найчастіше його використовуємо під час заміни розпашних воріт на підйомні.
Стандартні розміри гаражних воріт
Розміри секційної брами залежать безпосередньо від її цільового призначення. Якщо шукаєте ворота для власного гаража, то їх ширина становитиме не більше 6 м, а висота – до 3.25 м. Якщо потрібен більший розмір, то це вже брама промислового типу. У таких довший ресурс експлуатації, і, відповідно, вища ціна.
Ви зараз здивуєтеся, та висоту і ширину секційних воріт треба підбирати далеко не під параметри гаража. Автомобіль – ось головний критерій, на який варто орієнтуватися. Це сьогодні ви не уявляєте свого життя без невеликої малолітражки. Але мине кілька років, зміняться пріоритети, і придбання джипа чи мінівена стоятиме дуже гостро. А це вже зовсім інша висота машини, і, відповідно, немалі витрати. Бо якщо гаражний проріз припасували під невеликі габарити попередньої автівки, то доведеться його розширити й замінити старі ворота на нові.
Як будуєте гараж, то врахуйте, що на даху автомобіля можна додатково встановити антену, рейлінги та багажну систему. А це додатково від 10 до 30 см висоти, яких може не вистачати для зручного заїзду.
“Так що там зі стандартними розмірами гаражних воріт?” – спитаєте Ви. Їх просто не існує. Звісно ж, у кожної компанії є певна розмірна шкала, поділена для зручності рахунку. Проте, виробник завжди робить акцент саме на виготовленні за індивідуальними розмірами з точністю до 5 мм. Тому, для замовлення підйомної брами вам не потрібно вникати в усі тонкощі та розрахунки. Нам повідомляєте лише заміри гаража і прорізу, а всі необхідні деталі, допуски та обчислення роблять спеціалісти.
Типи монтажів воріт
До нас за гаражними воротами звертаються у трьох випадках:
- при заміні старих двохдверних воріт на сучасні секційні;
- коли щойно збудували гараж;
- при будівництві гаража.
Для кожного з цих випадків у нас різні рекомендації щодо монтажу.
Запам’ятайте самі та розкажіть друзям – планувати встановлення секційних воріт треба на початковому етапі будівництва, тобто під час проектування. Ця маніпуляція допоможе вам зекономити мінімум 25% коштів.
Як це зробити: спочатку почитайте відгуки про різних виробників воріт і оберіть найоптимальнішого для себе за ціною та якістю. А як не маєте бажання чи можливості самостійно займатися всіма пошуками, залиште ці клопоти нам. За 15 років ми дізналися сильні та слабкі місця усіх виробників, з якими співпрацюємо.
Встановити браму в уже зведеному приміщенні буває нелегко. Інколи для цього потрібно перебудувати частину стіни, а це не завжди підходить замовникові. Для таких випадків ми застосовуємо спеціальний монтаж. Його поділяють на 3 типи (залежно від розміру притолоки):
- Низький – від 7 до 16 см. Його застосовуємо, якщо висота притолоки не перевищує 16см. Увага, доплата!
- Стандартний – застосовується при висоті притолоки від 16 до 60 см.
- Високий – від 60 см. Увага, доплата!
Проводити монтаж воріт за однією схемою практично неможливо, оскільки два ідентичні приміщення трапляються вкрай рідко. Тут можуть бути різна висота притолоки, нетиповий дах (косий, наприклад) чи розташовані посеред стелі балки. Тому до кожного гаража ми підходимо індивідуально, і застосовуємо монтаж, який буде оптимальним в тому чи іншому випадку.
Терміни експлуатації та обслуговування гаражних воріт
Наступне, що може вас бентежити перед придбанням воріт – це терміни експлуатації. Ресурс експлуатації воріт зі встановленим торсіонно-пружинним механізмом складає 25 000 циклів, що відповідає 17 рокам при 4-разовому використанні 7 днів/тиждень. Ресурс експлуатації воріт з пружинами розтягу при аналогічному використанні становить 9000 – 25000 тис. циклів, в залежності від виробника воріт. Ресурс промислових воріт становить до 200 тис. циклів. Погодьтеся, вражає.
“То чому тоді в мого сусіда такі ворота проробили два роки й зламалися?” – спитаєте ви. А тут все просто: підйомним воротам, як і будь-якій техніці, потрібне правильне обслуговування і техогляд. Треба правильно підбирати конструкцію воріт, щоб вона відповідала приміщенню. А для збільшення експлуатаційного ресурсу воріт, за ними потрібно правильно доглядати.
ВАЖЛИВО! Пам’ятайте, що тривалість життя ваших воріт залежить від того, наскільки правильно ви підберете тип монтажу, колір панелей (темні панелі під палючим сонцем деформуються) та ресурс експлуатації.
Ось кілька важливих рекомендацій як доглядати за вашими воротами:
- Встановіть автоматику. При відкриванні воріт вручну ви точно десь різко смикнете. Ворота гепатимуться об притолоку чи підлогу, і конструкція почне ламатися. При автоматичному приводі рух полотна у верхній і нижній точках сповільнюється, що зводить удари до нуля.
- Змащуйте деталі силіконовими мастилами. На жирну поверхню від стандартних мастил швидко налипає пил, внаслідок чого утворюється абразивна суміш, від якої деталі стираються і зношуються в кілька разів швидше. Ворітні механізми не потребують додаткового змащування. Якщо таки виникла потреба, то придбайте мастило саме на силіконовій основі. Повиносьте з гаража всі машинні мастила, аби руки не свербіли позмащувати. А як таки бентежить тертя, то краще зайвий раз пшикніть в механізм ведешкою.
- Вчасно замінюйте несправні деталі та проводьте профілактичні огляди. Якщо ви автівкою заїхали в закриті ворота, чи собака погризла ущільнювач, усердно радимо ці елементи замінити. Бо саме воно не загоїться, а заподіювати шкоди справним деталям може досить швидко. Як щось не так працює чи маєте сумніви у справності, зверніться за допомогою до фахівця. Кожен виріб має паспорт із серійним номером, що збережений у базі виробника. Саме за цими даними він підбере необхідну деталь. Коли з ладу виходить один елемент, на інші припадає додаткове навантаження. Це може призвести до зламу всієї системи. Тому не затягуйте з ремонтом і пам’ятайте, що хворобі краще запобігти, аніж лікувати.
Виробники воріт
Alutech
Ця білоруська компанія є старожилом вітчизняного ринку з продажу гаражних воріт. В 90-х роках увірвалася в пострадянську Україниу, а в 2000-х закріпила становище лідера. Алютех позиціонує себе найкращим серед світових виробників гаражних воріт, оскільки його представники встановлюють від 30 тис конструкцій в рік.
Для різних категорій населення Алютех має 2 серії воріт. Перша називається Trend – це ворота сегменту економ, що орієнтовані на пересічного покупця середнього класу. Друга серія носить гонорову назву Prestige, належить до класу преміум і, на відміну від інших брендів, має ексклюзивну комплектацію. Тому брами цієї серії найдорожчі в Україні.
Переваги:
-
застосовують найтовстіші панелі 45 мм, що за теплопровідністю дорівнюють цегляній стіні товщиною 60 см;
-
на вартість воріт не впливає обраний колір, оскільки всі наявні відтінки без доплати;
-
на ворітному полотні можна надрукувати будь-яке зображення;
-
мають 2 серії різного цінового сегмента.
Недоліки:
-
необґрунтовано завищена вартість, оскільки за теплоощадженням і параметрами ворота Алютеху мало чим відрізняються від інших;
-
в серії Trend використовують найтонші між всіма виробниками панелі – 1.2 мм;
-
хоча і є 2 роки гарантії на всі елементи ворітної системи, виробнику вкрай важко довести, що це дійсно заводський брак.
DoorНan
Цей виробник гаражних воріт займає друге місце в Україні за масштабами встановлення. Заснували даний міжнародний концерн росіяни. Свої філії відкрили в Китаї, Чехії та країнах СНД. Більшість продукції надходить до України з Чехії, а частково її завозять з Росії.
Переваги:
-
фурнітура і напрямні оцинковані, але товстіші, аніж в попереднього виробника: в Алютеха – 1.2 мм, в Дорхана – 1.5 мм;
-
за теплопровідністю та ресурсом експлуатації дані ворота повністю ідентичні до алютехівської серії Тренд, проте дешевші;
Недоліки:
-
за деякі кольори доведеться доплачувати.
RYTERNA
Цю компанію заснували у Латвії на початку 90-х років. В Україні своє представництво відкрили у 2000-х. Рітерна виготовляє ворота преміум сегменту, ціна яких вища, аніж у двох попередніх виробників, але тут вартість відповідає якості. Ворота саме цього виробника найнадійніші серед усіх інших. Якщо ви хочете встановити браму в приміщенні з таким складним перекриттям, де всі інші компанії лише розводять руками – знайте, за цей випадок візьметься лише RYTERNA. Вона орієнтується в основному на промислові об’єкти.
Переваги:
-
великий вибір кольорів;
-
можливо встановити ворота навіть в складних нетипових гаражах з косими дахами, балками чи низьким проємом;
-
якість і товщина заявлених матеріалів відповідає фактичним;
-
найтовстіший метал на панелях: 0.7 мм, в усіх решта – 0.4 мм;
-
розміщення пружин у горизонтальних напрямних під перекриттям дає змогу відчинити проєм повністю, сховавши полотно повністю під стелю;
-
відсутній технологічний провис конструкції.
Недоліки:
-
Висока вартість.
KRUZIK
Цю компанію заснували в Чехії в 1994 році. У виробництві використовують виключно європейські матеріали. Якщо хочете вразити сусідів нестандартними ворітьми, то Кружик в цьому допоможе, як ніхто інший. Саме тут розробили, запатентували і довели до досконалості технологію Дюрапринт – друк промисловим принтером на сендвіч-панелях. За характеристиками ці ворота відповідають Рітерні і Дорхану.
Переваги:
-
гарантія 5 років на всі деталі конструкції;
-
досконала технологія друку на ворітному полотні будь-якого зображення;
-
на панелі фільонку і тафлю у стандартних кольорах найвигідніша ціна;
-
всі панелі фарбовані;
-
ворота з дюрапринтом покривають спеціальними лаками для захисту від ультрафіолету.
Недоліки:
-
не у всіх проємах можливий монтаж; при складних випадках слід обирати Рітерну, а не Кружик.
Gant
Цей виробник має безпосередній стосунок до України, оскільки чеські матеріали завозять у Бровари, і вже тут їх збирають у ворітні конструкції. Частину напрямних виготовляють також в Україні. Тому найдоступніші ціни на ворота саме у Ганта.
Переваги:
-
ціна воріт економ сегменту, а за комплектацією вони дорівнюють Рітерні, Дорхану і Кружику;
-
навіть попри бюджетну ціну, Gant виготовляє всі стандартні кольори;
-
фурнітура і напрямні товстіші, ніж в серії Алютех Тренд.
Недоліки:
-
пружини розтягу пропрацюють 15 тис циклів, тобто 10 років. У всіх інших виробників гарантія заявлена на 25 тис циклів.
Як бачите, брами від усіх виробників майже однакові, але кожна має свої особливості. Якщо гараж має стандартні параметри, то ви зможете самостійно без будь-яких труднощів вибрати потрібні ворота. Але якщо є нестандартне перекриття, вузький проєм чи відсутня притолока – звертайтеся до нас, радо підберемо найоптимальніше рішення.
Автоматизація секційних гаражних воріт
Підйомні ворота – це не лише про “відкрити – догори, закрити – донизу”, це насамперед, про комфорт. Лише уявіть: січе дрібним дощем, сирість пробирає до кісток, завиває вітер, а ви з теплої автівки на кнопку тиць – гараж і відкрився.
Економія – ще одна з причин, чому вам варто установити автоматику на підйомні ворота свого гаража. З нею полотно рухається в однаковій амплітуді, плавно та підконтрольно. Завдяки цьому експлуатаційний ресурс збільшується вдвічі. Що ж відбувається з секційними воротами без автоматики? Від різких ударів у верхній і нижній точках панелі з часом викривляються, ущільнювач нищиться, а механізм зношується набагато швидше.
Є декілька способів керування ворітною автоматикою:
-
дистанційним пультом;
-
з панелі керування в автомобілі;
-
смартфоном;
-
кнопкою на стіні.
Автоматика для підйомних воріт буває кількох видів:
-
Стандартна. Механізм розташований під стелею, тому вона ще називається стельова (потолочна). Підходить для побутових малогабаритних воріт до 16 кв м і заввишки не більше 3.2 м. Стандартна автоматика є 2 типів:
-
на рейці з ланцюговим чи ремінним приводом;
-
на двигуні.
-
Вальна автоматика. Кріпиться до вала торсіонного механізму. На випадок відсутності електроенергії вбудований механізм розблоковує систему і можна підняти ворота вручну. Використовують в промислових об’єктах, висота яких – від 3.2 м, а площа – від 16 кв м.
За бажання, можете автоматику своєї брами тюнингувати. Для цього створили цілу низку додаткових елементів:
-
лампа освітлення. Вмикається автоматично, коли ворота рухаються.
-
Сигнальна лампа. Яскравим світлом повідомляє про відчинення брами.
-
Фотоелементи. Зупиняють рух воріт, якщо під ними є перешкода. 2 датчики розташовані один навпроти одного на перестінках і підтримують безперервний сигнал. Якщо в проємі між ними знаходиться якийсь обєкт, то передача сигналу перерветься, і, відповідно, ворота перестануть опускатися.
-
Датчик блокування руху воріт при відчиненій хвіртці, якщо вона була попередньо вмонтована в полотно.
-
Кількість пультів управління можна збільшити до 100 одиниць і більше (для кооперативу чи багатоповерхівки).
Як правильно вибрати гаражні ворота
Для того, аби вибрати гаражні ворота, вам необхідно провести кілька маніпуляцій:
-
зробіть заміри:
-
ширини воріт;
-
висоти воріт;
-
висоти притолоки;
-
ширини пристінок.
-
Огляньте конструкцію даху і визначте, до чого саме буде кріпитися механізм.
-
Визначтеся з типом монтажу і підйому.
-
Оберіть виробника.
-
Підберіть тип панелей і кольори, а також вирішіть будуть вони стандартні чи з доплатою.
-
Вирішіть, яка вартість підйомної брами є для вас прийнятною.
-
Обміркуйте, які ресурс експлуатації і гарантія вам потрібні.
-
Виберіть ворота.
Часто при підборі секційної брами клієнти орієнтуються насамперед на невисоку ціну, аби було дешево тут і зараз. Але ми радимо мислити на перспективу. Вже неодноразово бували випадки, що ми приїжджаємо до наших покупців замінювати деталі механізму чи ворітне полотно, а вони шкодують, що не обрали інший тип воріт. Бо при купівлі економили, а в результаті вийшло, що добряче переплатили, коли через деякий час змушені були замінити досить недешевими елементами.
Ми є партнерами 5 компаній, знаємо про усі їхні переваги та недоліки. Як ніхто вміємо підбирати ворота, що будуть ідеальні як за ціною, так і за параметрами.
Як встановити гаражні ворота своїми руками
Якщо хочете мати сучасні гаражні ворота, але водночас суттєво зменшити витрати, пропонуємо кілька лайфхаків для установки брами власноруч. Не обіцяємо, що це зекономить вам сили, час і нервові клітини, проте заощадити кошти зможете точно.
Зварити ворота вручну
Переваги:
- на 20-30% дешевше від підйомних.
Недоліки:
- треба придбати додаткові витратні матеріали;
- потребує постійного догляду;
- важко встановити автоматику;
- складно отримати хорошу теплоізоляцію;
- неможливо зробити ідеальне примикання до підлоги і прорізу;
- набагато нижчий рівень комфорту;
- на 5 рік використання вони матимуть вищу вартість, аніж секційні на момент придбання.
Купити секційні ворота і вмонтувати самому
Переваги:
- економія 10-15% (установка стандартних воріт від 2.5 до 3 тис. грн);
- ми надсилаємо відео- та текстову інструкцію як правильно монтувати браму;
- при виникненні труднощів наші працівники все розкажуть і проконсультують;
- якщо виникне потреба, ми прийдемо і закінчимо роботу;
- наша гарантія на конструкції зберігається навіть при самостійній установці (на відміну від інших компаній).
Недоліки:
- трата сил та часу.
Скільки коштують секційні гаражні ворота
Це питання, яке ми чуємо чи не найчастіше за всі роки існування нашої компанії. Але відповісти на нього отак легко неможливо. Чому? Бо при купівлі будь-яких воріт перед вами постане перелік індивідуальних складових: розміри гаражного прорізу, притолоки та пристінок, тип і колір панелей та інші. Саме за цими параметрами і визначається кінцеву вартість вашої піднімної брами.
А ось виріб відомого бренду вартуватиме дорожче, ніж його нерозрекламовані побратими. Для прикладу, саме завдяки популярності Alutech може робити немалу націнку на свої товари. Якщо для покупця важливо мати вагу в суспільстві, а високий ціновий сегмент – то як показник статусності, ця компанія підійде йому просто перфектно. А для тих, хто не бажає переплачувати за рекламу і шукає щось бюджетне, ми підберемо ворота з ідентичними параметрами в DoorНan чи Gant.
В середній ціновій категорії зручно вмостилися такі виробники як RYTERNA і KRUZIK. Їхній беззаперечний плюс – це виготовлення більшості конструкцій в Європі. Багато компаній з ентузіазмом виготовляють якісні секційні ворота для розвинених європейських держав. І ворітні механізми роблять з дорожчих матеріалів, і панелі покривають товстішим шаром ліпшої фарби. А для країн другого світу (пострадянських) продукують і товар другосортний. В Рітерні та Кружику такої вибірки не роблять, за що їм великий респект.
Ось кілька порад, як купити собі браму вигідно, дешево і сердито:
- Плануйте гаражну будівлю звичайних розмірів. Як ви на стадії будівництва, плануйте будівлю так, щоби притолока, пристінки, перекриття, підлога і проріз мали стандартні параметри. Річ у тім, що ворота і монтаж нестандартного типу спорожнять ваш гаманець на 5-10% більше, аніж звичайні.
- Обирайте стандартні кольори панелей. В кожного виробника є власний перелік стандартних відтінків. За колір, що не належить до цього переліку, вам доведеться доплачувати.
- Установлюйте пружини розтягу. Не думайте, що такий додатковий тюнинг – це виманювання грошей від вас, наївних покупців. Пружини розтягу дійсно збільшують період експлуатації ворітної системи, що суттєво економить кошти.
- Купуйте ворота в продавця, що співпрацює з багатьма виробниками, а не одним. Кожен виробник має різний асортимент кольорів, параметрів і типів монтажу. Так ви зможете підібрати ідеальний варіант за ціною і функціональністю.
- Для сонячної сторони обирайте світлі панелі. Якщо ваш гараж освітлюється яскравим сонцем з південного боку – ставте ворота світлого кольору. В Кружику визначили, що під палючим сонцем темні ворота нагріваються до 80ºС, а світлі – до 40ºС. Від високих температур метал відшаровується від утеплювача, а кольори панелей вигорають. Тому, білі і світлі відтінки ідеальні для південної частини будівлі.
А от на чому економити взагалі не варто, так це на:
- товщині напрямних;
- автоматиці, бо вона мінімізує ривки й удари, що і збільшує тривалість життя конструкції;
- монтажі, тому що навіть найдорожчі ворота можна зіпсувати неправильним встановленням.
Які ворота найкращі
Питати яка секційна брама найліпша – це як просити в лікаря піґулку від усіх хвороб: без-ре-зуль-тат-но. Найкращої марки не існує. Ворота усіх виробників виконують ідентичні функції, мають однакову теплопровідність і товщину металевих деталей. Ідеальні – це ворота на телепатичному управлінні, де гранітні панелі покриті фарбою з метеоритного пилу, а фурнітура вилита з адамантію.
Але поки таких не вигадали, ловіть кілька порад як вибрати правильні ворота для свого гаража:
- Обирайте добре знаного виробника. Ми не кажемо, що молоді й нерекламовані марки – погані. Вони то хороші, але в силу своєї юності та невідомості можуть не мати в Україні сервісного центру чи представництва. Тоді ремонт або заміна деталей так і залишаться лише в планах.
- Купуй українське. Компанії, що виготовляють ворітні конструкції або збирають їх у нас в Україні, мають в наявності 100% деталей для заміни. Тобто проблем з ремонтом у вас не виникне. Місцеві фірми не лише дають гарантію експлуатації, а й набагато швидше реагують на звернення щодо проблеми.
- Гарантія саме на деталі. Всі виробники при покупці видають гарантійний талон на свій товар. Правда, хтось 5 років, а дехто 2, але важлива тут не кількість. Поцікавтеся, чи гарантія поширюється саме на фурнітуру і комплектувальні елементи.
- Купуйте там, де багато виробників. Продавець, що пропонує кілька компаній на вибір – це хороший продавець. Так ви матимете можливість вибору, адже у різних виробників кольори, параметри, монтаж і ціни між собою відрізняються.
- Товстіша фурнітура. Чим більшу товщину матимуть напрямні, тим довше вони прослужать. Це якраз той випадок, коли розмір має значення. Від тертя об ролики метал поступово стоншується. Окрім цього природного зношування, тонка сталева фурнітура з часом втрачає витривалість і деформується, що призводить до ламання. Тому, чим товщина більша, тим довше напрямні прослужать.
- Беріть фарбовані панелі. Раніше більшість виробників ламінували панелі плівкою. Зараз же 90% з них вдаються до фарбування. Річ у тім, що плівка під впливом сонця, вітру та опадів з часом відшаровується від панелей. Фарба ж в цьому плані довговічніша.
- Встановлюйте автоматику. Якщо підіймати й опускати секційні ворота вручну, то уникнути різких ударів і смикання практично неможливо. Від цього панелі деформуються, механізм зношується, а ущільнювач перетворюється в непридатну порепану ґумку. Як цього не допустити? Дуже просто – встановити автоматику і забути про проблеми на довгі роки. При автоматичному відкриванні й закритті ворітне полотно рухається плавно, а в верхній та нижній точках ще й додатково уповільнюється. А вишенькою на торті є можливість дистанційно відчинити ворота ще з дороги, тицьнувши кнопку на пульті.
- Захистіть електричну мережу. У червні цього року під час грозових дощів до нас одночасно звернулася 4-ро клієнтів, в яких удар блискавки вивів з ладу автоматику. Щоб ваш автоматичний привід не став жертвою стихії, радимо встановити стабілізатор напруги чи обмежувач перенапруг.